> Knjižnica

Knjižničar: Tihana Pavić Varga

Radno vrijeme:

Svaki drugi dan:  800 - 1400

Podsjetimo se i upamtimo Pravila ponašanja u knjižnici

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti: učenici, nastavnici i stručni suradnici, te ostali radnici škole.
2. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje samo knjižničar škole u vremenu od 8,00 do 14,00 sati i to SVAKI DRUGI DAN (raspored se nalazi na vratima knjižnice).
3. U prostoru knjižnice učenici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice.
4. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi odjednom 1 knjigu i zadržati je najviše 30 dana.                                                                                                 5. Ako se knjiga ne vrati na vrijeme učenik plaća zakasninu koja iznosi 0,50kn po knjizi po danu.
6. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.
7. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja i uništavanja (šaranja, podcrtavanja, trganja listova, prljanja, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota ).
8. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu štete.
9. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti i vratiti u školsku knjižnicu i to istovrsni primjerak kakav je posudio.
10. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine, prije ljetnih praznika, učenici moraju razdužiti u školskoj knjižnici svu posuđenu knjižničnu građu.
11. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan.
12. U knjižnici treba vladati red i mir.
13. U knjižnici nije dozvoljeno konzumiranje jela i pića.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE!