> Erasmus

Ruksak pun kulture u našoj školi

Autor: Tihana Pavić Varga, 11. 5. 2023.

Ove je godine naša škola prvi puta izabrana za provođenje programa Ruksak pun kulture. To je umjetničko-edukativni program koji provodi Ministarstvo kulture i medija.

Tako su nas danas posjetile muzejske pedagoginje Renata Brezinščak i Petra Šparica iz Hrvatskog prirodoslovnog muzeja iz Zagreba. Održale su učenicima razredne nastave zanimljivo predavanje o fosilima, kako nastaju, gdje ih se može naći te prikazale neke zanimljive fosile-mamutov zub, megalodonov zub, iguadonovu kandžu, kljovu vunastog nosoroga. Zatim su djeca u dvorištu zaigrala nekoliko različitih igara: slagali su puzzle s motivom vunastog nosoroga Erike, slagali velike puzzle Razvoj života na zemlji i u vodi, pravilno poslagali kosti dinosaura, igrali igru Prirodoslov i usput još učili o temi te zaigrali veliki tematski memory. Jako smo se zabavili, bilo je iznimno poučno i veselo, a sve što smo radili možete vidjeti na slikama.
U ovaj projekt smo se uključili kako bi radili na povećanju motivacije kod učenika, a u sklopu našeg Erasmus+ projekta "Motivacija učenika i učitelja u postpandemijsko doba".