DRŽAVNO NATJECANJE U VATROGASCIMA

Autor: Viktorija Čurila, Marija Sabo, 2. 10. 2012.

DRŽAVNO  NATJECANJE  U  VATROGASCIMA

(DVD TOMAŠANCI – mladež  ženska 12-16 godina)

Pojam vatrogasaca najčešće vežemo uz njihove intervencije (požare,prometne nesreće,poplave i slično). Kako bi intervencije bile najstručnije i najbrže izvedene,vatrogasci se konstantno pripremaju,vježbaju i usavršavaju. Jednako tako smo i mi sa pripremama za državno natjecanje mladeži počeli već u lipnju ove godine. Sve kako bi se vježba odradila za manje od 1 minute i bez greške.
Kako bi steklo pravo sudjelovanja na državnom natjecanju,odjeljenje od 13 članova (BARBARA M. VIKTORIA Č. JOSIPA G. IVANA L. MIHAELA J. INES M. VALENTINA G. HELENA H. VAERIJA K. KSENIJA G. NEDELJKA M. MARIJA S. MAJA G.) okupilo se prije 2 godine i uz pomoć 3 trenera (MARKO M. MATIJA K. TANJA G.) osvojilo prvo mjesto na natjecanju Vatrogasne zajednice Đakovštine. Nakon toga ulaznicu za državno natjecanje izborili smo 2011.godine,također s prvim mjestom na županijskom natjecanju u Stipanovcima,u kategoriji od 150 ekipa. Ostvarile smo još niz uspjeha na raznim natjecanjima.

No najveći uspjeh smo pak ostvarili na državnom natjecanju 22.09.2012.godine u Zadru.
U konkurenciji od 64 ekipe, iz cijele Hrvatske, osvojili smo 14.mjesto i zlatnu medalju!
Naravno i dobro smo se zabavili i vrlo ugodno nam je bilo u tom lijepom gradu Zadru.
Jako smo ponosni na sebe i zato želimo ovo iskustvo podijeliti i s vama!