KALENDAR
« Studeni 2018 »

Bookmark projekt-Projekt razmjene bookmarka/straničnika
Autor: Tihana Pavić Varga, 9. 11. 2017.

Naša se škola po prvi puta ove godine uključila u Projekt razmjene bookmarka ili straničnika koji organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) u sklopu Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica.

Projekt funkcionira tako da se upare škole iz cijelog svijeta, odabere se broj učenika koji će sudjelovati u izradi straničnika te se na kraju izrađuju straničnici različitih stilova, dizajna, oblika i slično. Organizatori razmjene su nam kao zemlju partnera dodijelili Indiju. Tema ovogodišnje razmjene je „Connecting communities and cultures“. Tako su u sklopu teme naši učenici 6. i 7. razreda sa svojim razrednicama izrađivali straničnike na kojima su bili motivi zavičaja: Gorjani, Ljelje, Đakovo, nošnje, tradicijska glazbala i zlatovez.

Učenici 5. razreda su izrađivali straničnike u knjižnici s knjižničarkom, a učenici 8.razreda su izradili prezentaciju o našoj školi, selu, tradicijskim jelima i glazbi.

Osim izrade straničnika dogovorili smo i razgovor preko skype-a s partnerskom školom u Indiji. Nakon početnih tehničkih poteškoća i male pozitivne treme učenici 7.razreda koji su sudjelovali u razgovoru vrlo su se brzo prilagodili razgovoru na engleskom jeziku i pronašli mnoštvo zajedničkih tema s indijskim učenicima. Ovo im je bilo novo i vrlo zanimljivo iskustvo koje će pamtiti još dugo vremena. (Već su pitali knjižničarku kad ćemo to ponoviti.)

Ubrzo su nam stigli i straničnici iz Indije!

Provjerite foto galeriju :)