Medni dan

Autor: Maja Greganović, 11. 12. 2023.

Na dan sv. Ambrozija – 7. prosinca, zaštitnika pčela i pčelara, u četvrtak je u našoj školi obilježen Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. Tom su prigodom učenicima prvog razreda podijeljeni edukativni materijali sa znakom Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka, uključujući slikovnicu edukativnog karaktera o pčelarstvu prilagođenu njihovoj dobi.

Uz edukativne materijale, prvašići naše škole dobili su med zapakiran u Nacionalnu staklenku.

Program školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka provodi Ministarstvo poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, šumarstvu i ruralnom razvoji i Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu. Cilj je educiranje djece o važnosti meda kao sastavnog dijela prehrane, kao i pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i bioraznolikost. Također, ovim putem se promovira med lokalnih proizvođača koji je pakiran u Nacionalnu staklenku za med.

Program se provodi u prvim razredima osnovnih škola na području cijele Hrvatske.