3. slavonska gljivarijada

Autor: Maja Greganović, 16. 10. 2023.

Zadruga naše škole Dječje ruke, predstavila je svoje radove na 3. Slavonskoj gljivarijadi u Selcima ovu subotu, 14. listopada 2023., koja je bila u organizaciji LAG Strossmayer. Kao predstavnik učenika sudjelovao je Stjepan Perić, učenik 8.a razreda. Uz srdačan doček organizatora, nakon pečenih pogačica, kave i sokova išli smo u šetnju šumom tražeći gljive uz stručno vodstvo šumara i savjetovanje o jestivosti nađenih gljiva. Jedan od najvećih vrganja u našoj grupi našao je upravo Stjepan. Nastavak druženja u lovačkom društvu "Jelen" uveličali su tamburaški sastav "Zlatne tambure" i KUD "Hrvatska čitaonica" sa svojim nastupima. Sa ukusnim ručkom i domaćim gužvarama, naš mali izlet smo priveli kraju prodajom proizvoda naše Zadruge pokraj ostalih štandova OPG-ova i Udruga.
Više fotografija možete pronaći u našoj fotogaleriji.