Odrastanje

'Fat shaming' - Sram od debljine

Autor: Emilija Prgomet, 23. 9. 2014.

Ne trebaš biti veličina 34 da budeš lijepa,ljepotu ne treba suditi po broju tvojih traperica,nego po veličini tvoga srca!

Nova istraživanja dokazuju da prijateljske kritike tipa “mogla bi malo na dijetu” ili “malo si se udebljala” nikoga neće inspirirati i potaknuti na dijetu, nego baš suprotno.

Osobe koje nazivate debelom često se počinju emocionalno prejedati.

Do emocionalnog prejedanja može doći čak i od ljubavnih problema. Većina tinejđera traži utjehu u hrani (slatkišima).

Dobronamjerne kritike poput one da ti se frendica 'malo popunila' mogle bi ju odvesti u potpuno suprotnom smjeru.

Izvor: http://www.teen385.com/savjeti/zdravlje-tijelo/fat-shaming-nemoj-reci-prijateljici-da-se-udebljala