5 STVARI KOJE TREBATE NAPRAVITI PRIJE BOŽIĆA

Autor: Josipa Sabo, 10. 12. 2015.

Došlo nam je božićno vrijeme te svi željno iščekujemo Božić, polnoćku, darove i sl. Već razmišljamo što ćemo pokloniti mami, baki, prijateljici… No, je li to jedino što je bitno u ovome vremenu? Nije, zar ne? Pročitajte ovih 5 stvari koje savjetujemo da napravite prije praznika i vjerujte, osjećat ćete se bolje nego da ste kupili poklone! :)

1. Pokušajte popraviti što se popraviti da!

U školi zasigurno nije sve bajno...Krije se tu neka jedinica iz matematike, jadna, klimava dvojčica iz engleskog…Vrijeme je da to popravite! Učite, pišite, vježbajte…Na praznike ćete moći otići bez brige što će biti kad se vratite u školu. Nećete morati za vrijeme praznika učiti ili vježbati, nego ćete se družiti s prijateljima, uživati u snijegu, ležerno proslaviti Novu godinu…ne može bolje!

2. Razveselite!

Postoji li u susjedstvu neka usamljena bakica kojoj su djeca daleko i neće moći doputovati na praznike? Razveselite je! Napravite kolač, skuhajte čaj, okitite bor…Osjećat ćete se bolje! Zagrlite prijatelja! Zbližite se sa simpatijom! Pomozite mami!

3. Naučite nešto novo!

Božićne pjesmice samo čekaju na vas! Naučite, pjevajte, plešite, jednostavno uživajte! Božićno vrijeme je stvoreno za sve! Sve što vam srce želi!

4. Volite!

Osjećaje je najlakše pokazati u vrijeme koje je stvoreno za to! Nikad se ne zna, možda ta „posebna“ osoba isto osjeća prema vama, ali to ne može pokazati. To ne znači da osobe ženskog spola moraju napraviti prvi korak, ako to ne žele, nego mogu potaknuti i ohrabriti! Ako već imate djevojku ili dečka, pokažite mu/joj da ga/ju volite! Zagrlite najjače i ne puštajte!!

5. Budite s najbližima!

Družite se s mamom, tatom, sestrom, bakom, ma svima! Posjetite rodbinu! Napravite i napišite čestitke! Razmišljajte, jer vi jedini znate što oni vole!