Natjecanje u poznavanju prometnih propisa za učenike osnovnih škola u RH

Autor: Damir Jukić, 7. 10. 2019.

Natjecanje obuhvaća korištenje Prometne Učilice te se boduje pregled poučnih sadržaja, uspješnost u rješavanju vježbi te postignuće na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Za sudjelovanje u natjecanju učenici trebaju imati AAI@EduHR korisničke podatke koje su već dobili ili mogu dobiti u svojoj školi. Natjecati se mogu i učenici koji su se samostalno registrirali na stranicama Prometne Učilice, a čije su podatke pregledali i verificirali učitelji iz njihovih škola.

Natjecanje će se provesti u vremenskom razdoblju od 1. listopada 2019. (od 12:00 sati) do 30. studenog 2019. godine (do 12:00 sati), uporabom "Prometne Učilice", web alata za učenje i provjeru znanja iz prometnih propisa.

"Prometna Učilica" prilagođena je uzrastu djece od 1. do 8. razreda osnovne škole te kroz poučne sadržaje i pitanja za provjeru znanja obrađuje sljedeće tematske cjeline-kretanje pješaka u prometu, vožnju bicikla u prometu, opasnosti kretanja i igranja uz željezničku prugu, djeca u javnom prijevozu i školskim autobusima, djeca putnici u vozilima, štetnost konzumacije alkohola i droga te tematsku cjelinu mopedi i motocikli.

Učilica je dostupna na internet adresi http://ucilica.skole.hr

Za najuspješnije škole, razred i učenike te za voditelja najuspješnijeg razreda, kroz Nacionalni program sigurnosti cestovnog programa, kojeg je Ministarstvo unutarnjih poslova nositelj, osigurane su vrijedne nagrade!