Posjet Đakovu

Autor: Vesna Dravec, 4. 12. 2014.

U srijedu, 26.11.2014. svi učenici razredne nastave OŠ Gorjani (matične i PŠ Tomašanci) imali su zanimljiv izvaučionički nastavni dan. Upoznavali smo nama najbliži grad Đakovo i posjetili nekoliko kulturnih ustanova.

Tako smo hroz magleno i haldno jutro prvo stigli do pastuharne. Saznali smo puno toga o nastanku i prošlosti Ergele Đakovo i o uzgoju i životu lipicanaca. Vidjeli smo prekrasne konje i njihove vježbaonice.

Poslije toga smo prošetali do autobusnog kolodvora i saznali osnovne informacije o autobusnom prometu.Prošli smo gradskom tržnicom, koja baš i nije bogata ponudom u ovo doba godine, i došli do katedrale.

To je jedna od najljepših katedrala u Hrvatskoj, nama sigurno najljepša. U katedrali smo uživali u njezinim ljepotama i molitvom se zahvalili Bogu na tom danu.

Iz katedrale put nas je vodio,pokraj kipa pjesnika Luke Botića, u gradski korzo. To je jedan od najstarijih dijelova grada. Promatrajući zgrade i izloge stigli smo do Muzeja Đakovštine. Razgledali smo izložene predmete, a djelatnice muzeja su nam o njima govorile.

Iz muzeja smo žurno stigli do Hrvatskog doma kulture. Tu smo uživali u jako zanimljivoj kazališnoj predstavi Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića iz Osijeka. Predstava se zvala AH, TA DANAŠNJA DJECA.

I to nije kraj! Još smo kratko posjetili Gradsku knjižnicu i čitaonicu.

Naravno, sve vrijeme su učenike pratile učiteljice i učitelji.

Dan je bio naporan i jedva smo dočekali povratak autobusom kući.

Kako nam je bilo svakako provjerite u fofogaleriji :)