Autor: Damir Jukić, 26. 2. 2020.

Dana 26. veljače, obilježili smo Dan ružičastih majica u našoj školi. S aktivnostima smo počeli tjedan dana ranije kada su pedagog i pedagoginja proveli radionice u predmetnoj nastavi pod nazivom „Što učiniti ako smo žrtva zlostavljanja?“. Učenici su na radionicama raspravljali o tome što je zlostavljanje, kako trebaju reagirati u slučaju zlostavljanja, trebali su napraviti svoj plan rješavanja sukoba i na kraju procijeniti jesu li oni nekada nasilnici i promisliti o tome. Nadalje, svi razredi od 1. do 8. su dobili male ružičaste majice na koje su trebali napisati svoju poruku za nasilje i nakon što su svi napisali, majice su izložene na školskom hodniku. Također, uređen je i pano povodom ovog dana na kojem učenici mogu pročitati što je Dan ružičastih majica, što je zlostavljanje, što zlostavljači rade i koje su posljedice vršnjačkog zlostavljanja. Obilježavanje ovog dana zaključili smo zajedničkom fotografijom u ružičastim majicama ispred školske dvorane.