KALENDAR
« Studeni 2018 »

"Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati"
Autor: Damir Jukić, 7. 2. 2018.

S obzirom na aktualnost problematike novih droga i njihove pojave na tržištu RH, kao i na trendove koji ukazuju kako je Hrvatska iznad europskog prosjeka po konzumiranju novih droga među mladima, Ured za suzbijanje zlouporabe droga izdao je brošuru za roditelje "Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati".

Brošura je namijenjena informiranju roditelja o novim psihoaktivnim tvarima.

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom konzumacijom, svrha predmetne brošure je informirati roditelje o toj pojavi. U njoj će roditelji naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Takoder, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoatkivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

Brosura_za_roditelje.pdf (3.62 MB)