Ukupno: 119657
KALENDAR
« Svibanj 2018 »

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Gabrijela Jukić, 16. 10. 2017.

Danas, 16. listopada na Svjetski dan hrane, u OŠ Gorjani smo obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje organizirajući školski sajam koji je i ove godine bio rado posjećen.

Učenici su sa svojim učiteljima kroz integrirani dan izrađivali slane i slatke poslastice, kreativno se izražavali pomoću različitih zrna koja nam priroda u ovo doba godine daje... Naše najmlađe RPG Tintilinići je ukrašavalo teglice sa zimnicom i marmeladama, a sve kako bismo privukli roditelje, bake i djedove, prijatelje na školski sajam koji je bio organiziran povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Dan je počeo pripremnim akcijama za izradu proizvoda od brašna, voća, raznih slastica te ukrašavanjem proizvoda koji su se namjeravali ponuditi posjetiteljima na sajmu.

Nakon što je sajam, napokon, bio postavljen i pripremljen za posjetitelje, uslijedila je kratka priredba kojom smo se zahvalili na kruhu koji blagujemo i na svim plodovima zemlje koje ubiremo.

Sajam ne bi bio toliko poseban bez roditelja koji uvijek rado sudjeluju i uveličaju svaki događaj u našoj školi i zato im hvala!

U foto-galeriji pogledajte kako je integrirani dan prošao i što su to sve učenici, učitelji i roditelji pripremili.

Dani kruha su dani zahvalnosti!
Zahvaljujemo Bogu, uz molitvu, blagoslov i zajedničko blagovanje kruha,
na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima!