Dan planeta Zemlje

Autor: Mirela Nedić, 28. 4. 2017.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja na svim kontinentima brojnim događanjima posvećenim očuvanju i zaštiti okoliša. Svi smo puno puta čuli da je očuvanje okoliša u kojem živimo od velikog značaja za život svih nas te da i male stvari mogu promijeniti svijet na bolje. U školi smo se prisjetili kako i mi sami možemo pridonijeti očuvanju okoliša kroz mali razredni EKO projekt učenika VI. razreda, prezentacije, igrokaz i pjesmu. Budemo li čuvali šume, prirodu, zrak, uljepšat ćemo svakome život! Ne zagađujmo polja! Sadimo cvijeće jer čista priroda znači zdravlje i život! Neka potoci i rijeke budu čiste, a šume zelene, samo su neke od poruka koje smo čuli danas. Reciklirajmo stari papir, boce, metal, karton i baterije, odlažimo ih u posebne spremnike… Očuvajmo Zemlju, a ona će nam biti zahvalna i uzvratiti nam.

Zavirite u našu foto-galeriju.