Posjet osmih razreda Vukovaru

Autor: Josipa Sabo, 14. 12. 2015.

Dana 10. prosinca 2015. (četvrtak) u 7:00 stai osmi razred naše škole krenuo je u posjet Gradu Heroju. Ondje nas je dočekao naš vodič Ivan koji se potrudio da predavanja budu što zanimljivija te da ne budu preduga, ali da nam kaže sve što trebamo znati. Ispričao nam je svoju priču o izlasku kroz kukuruzni put. U Vukovaru smo bili dva dana, a prenočili smo u Hostelu Zagreb gdje su na svrlo ljubazno  dočekali.

U dva dana smo posjetili Dvorac Eltz, vojarnu, spomenike braniteljima i svim žrtvama Domovinskog rata, Memorijalno groblje, Ovčaru, bolnicu, Vučedolski muzej, Trpinjsku cestu (Groblje tenkova). Također smo obišli Vodotoranj kao i Kukuruzni put (Put spasa). Svi su se jako potrudili predočiti nam kako je sve to zapravo bilo i prezentiranje odraditi što zanimljivije i što je kraće moguće. Jednako su se potrudili da ipak dosta toga i zapamtimo. Posebno su naglašavali važnost i snagu naše države i ljubav branitelja prema njoj. U svakom slučaju, lijepo smo se proveli i porširili svoje znanje te umnožili ljubav prema domovini.

Jednako koliko i preživjelih, sjetili smo se i nestalih i poginulih branitelja.

Neka im je vječna slava i hvala i laka hrvatska gruda!