Dani kruha

Autor: Emilija Prgomet, 21. 10. 2014.

Dana 21. listopada obilježavali smo Dane kruha u našoj školi. Kao glavna tema bila je bosanska kuhinja, što su obrađivali učenici od 5. do 8. razreda i svima se svidjelo. Manji su učenici, pak, pekli razne kolače i peciva te ih nosili u obližnji Dom za stare i nemoćne osobe, a imali su i malu predstavu. Stariji učenici su zajedno sa svojim razrednicama uredili svoje učionice u bosanskom stilu; ukrasili ih bosanskim ukrasima, te naravno, bosanskim specijalitetima. Tako su, na primjer, petaši uredili mali restoran sa uslužnim konobarima, a šestaši su u svojoj učionici pekli čevape. Nitko se tome nije bunio. Sedmaši su puštali bosansku glazbu i izložili su svoje specijalitete na velikom stolu također ukrašenom u bosanskom stilu. Osmi razred je ugostio pedagoginju i učitelje, te s njima čak i veselo zaplesao bosansko kolo, a sve je prolazilo u ugodnoj atmosferi.

Više o našim veselim Danima kruha pogledajte u Galeriji! wink