Dabar 2019.

Autor: Mirela Korajac, 14. 11. 2019.

I ove godine naša škola sudjelovala je u natjecanju Dabar (Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja).. Natjecali su se učenici 5., 6., 7. i 8. razreda.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.