Sat kodiranja (Hour of Code)

Autor: Mirela Korajac, 9. 12. 2018.

Sat kodiranja je jednosatni događaj koji uvodi djecu u svijet programiranja i pokazuje im da svako može naučiti osnove programiranja.

Ove godine Sat kodiranja obilježava se u tjednu od 3. do 9. prosinca, a u OŠ Gorjani održan je 4. prosinca. Učenici su proveli edukativan sat i s lakoćom riješili sve programerske prepreke koje su im se našle na putu. Na kraju su mogli zaključiti da se programiranje ne odnosi samo na pisanje programa, već i na rješavanje problema, kreativnost, logičko razmišljanje i suradnju. Na kraju radionice učenici su dobili prigodne certifikate o uspješnom odrađenom Satu kodiranja.

Inicijativu Sat kodiranja pokrenula je neprofitna organizacija Code.org, s ciljem promocije programiranja u svim školama i među svom djecom. Sat Kodiranja je globalni pokret u kojem sudjeluju deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Ove godine ima preko 210.000 prijavljenih događaja u cijelom svijetu, te preko 300 prijavljenih događaja u Hrvatskoj.